Prosinec 2017

Láska

25. prosince 2017 v 2:18 | Blondie |  Střípky duše
V objetí měkkých peřin a tvých rukou. Pod světlem svíčky. V každém nádechu, v němž mimo skořice cítím ještě tebe - vůni, kterou poznám kdekoliv. Poslouchám, jak ti bije srdce, zavírám oči a ze snu se pomalu propadám do jiného.
Láska. Vždycky jsem si myslela, že je to zběsilé bití srdce, studený pot na zádech, klepající se ruce, nejistota, kompromisy a někde mezi tím vším, že se najde štěstí, když se budu dost snažit, když se dost změním, když zvládneme to svý drama, když změním já tebe.
Není taková. Láska je romantická komedie bez slz, láska je souznění, který si zprvu často ani neuvědomíš, je to smích, který tě vrátí do dětství, jsou to zábrany ztracený ve sklence vína, je to první polibek v dešti a první miluju tě, co ti navždycky změní život.
Láska je klid a ticho. Láska je absence pochyb, důvěra, plavba po proudu, co vede k duze. Láska je, když dovedeš přijmout jinou bytost bez výhrad, když se na ni podíváš a víš, že jsi doma. Tak, jak domov nikdy nevypadal. Láska je souznění, spojení, uvolnění. Láska je, když už se nemusíš nikam hnát, když se čas na pár chvil zastaví zastaví a všechno ti dává smysl. Pak už jednoduše víš. A přestaneš se ptát.