Podzim

2. listopadu 2016 v 14:01 | Blondie |  Jakýs deník
Trochu zmrzlá jsem se na chvíli vrátila na kolej, abych si už necitlivé prsty prohřála zázvorovým čajem. Je podzim, rozhodně už je podzim. Přimáčknutá k topení můžu z okna pozorovat odpolední slunce třpytící se na hladině Vltavy, stromy, jejich listí už svítí stovkami odstínů podzimu od zelené až po vínovou, dokonce i pár věží naší matičky Prahy.
Všechny ty barvy se mi s láskou znovu vpisují do duše, která byla poslední dobou trochu šedá, a já si opět uvědomuji, jak moc miluju svůj život. Podzim mám z celého roku rozhodně nejradši. Možná je to kombinací barev a vůní, které jsou přímo pohlazením pro duši, možná, začínajícím obdobím velkých svetrů a tlustých ponožek.
Tohle roční období je, alespoň pro mě, naprosto ideálním časem na menší sebereflexi. Potřebuju víc večerů v posteli s voňavým čajem a knížkou nebo pohádkou, víc procházek v lese, víc vlastnoručně pečených sladkostí. Potřebuju být jednoduše sama sebou i sama se sebou, abych se ujistila, že se mi dvě (někdy dokonce tři až čtyři) pořád milujeme, že jsme pořád svoje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | Web | 3. ledna 2017 v 18:56 | Reagovat

To je nádhera :) ano, podzim skýtá plno krás a je takovým pohlazením po duši. Já už se těším na jaro, na všechno to kvetení, vůně, slunce, nové začátky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama