Listopad 2016

Podzim

2. listopadu 2016 v 14:01 | Blondie |  Jakýs deník
Trochu zmrzlá jsem se na chvíli vrátila na kolej, abych si už necitlivé prsty prohřála zázvorovým čajem. Je podzim, rozhodně už je podzim. Přimáčknutá k topení můžu z okna pozorovat odpolední slunce třpytící se na hladině Vltavy, stromy, jejich listí už svítí stovkami odstínů podzimu od zelené až po vínovou, dokonce i pár věží naší matičky Prahy.
Všechny ty barvy se mi s láskou znovu vpisují do duše, která byla poslední dobou trochu šedá, a já si opět uvědomuji, jak moc miluju svůj život. Podzim mám z celého roku rozhodně nejradši. Možná je to kombinací barev a vůní, které jsou přímo pohlazením pro duši, možná, začínajícím obdobím velkých svetrů a tlustých ponožek.
Tohle roční období je, alespoň pro mě, naprosto ideálním časem na menší sebereflexi. Potřebuju víc večerů v posteli s voňavým čajem a knížkou nebo pohádkou, víc procházek v lese, víc vlastnoručně pečených sladkostí. Potřebuju být jednoduše sama sebou i sama se sebou, abych se ujistila, že se mi dvě (někdy dokonce tři až čtyři) pořád milujeme, že jsme pořád svoje.