Tak o pravidle přitažlivosti

18. září 2016 v 14:43 | Blondie
Asi už si mnozí z vás všimli, že na tehle koncept narážím ve svých článcích čím dál častěji. Má to jedinej jednoduchej důvod - funguje to. Nejde to úplně lusknutím prstů, protože tady nestačí pochopit hlavou. Každopádně, když to konečně člověk přijme za svý, za něco stejně jednoduchýho jako gravitace, začne to fungovat a místo ztrát začnete jen dostávat.
Rok 2016 je pro mě zlomový ve všech aspektech mého života. Ve zkratce můžu říct, že jsem konečně převzala iniciativu a udělala z vystrašený nejistý holčičky ženu, kterou jsem chtěla být, ale neměla jsem na to odvahu. Konečně můžu říct, že se miluju, že si užívám svůj život, že mám všechno pevně v rukou. Tahle situace se mi neskutečně líbí a nutí mě k tomu, abych se do ní pokusila dostat víc lidí. Pokusím se o co nejjednodušší vysvětlení. Ne nadarmo se říká, že pokud to nedokážeš říct jednoduše, nechápeš to.

TAK JDEME NA TO!

Co když si teď dovolím ti říct, že skoro za všechno blbý, co se v tvém životě právě děje, si můžeš sám/sama? Co když ti řeknu, že tvoje sny, pokud si teda nepřeješ jednorožce, máš celou dobu na dosah. Co když ti řeknu, že dokážeš nemožný věci během neskutečně krátký doby? Náhody, osud, předurčení... nic takovýho ve skutečnosti neexistuje, ať si říká, kdo chce, co chce. Jediný, co opravdu existuje jsi ty.
Nevěřím v Boha ani v žádnou jinou antropomorfní představu síly, která náš svět ovládá. Důvod je strašně jednoduchej, pravda je taková, že síla ovládající vesmír tu je, byla a bude. Rozdíl je ale v tom, že nemá absolutně žádnou vůli, nerozhoduje o tom, co se stane a co ne, nerozhoduje ani o tom, co dostaneme a co ne. O tom rozhodujeme jen my sami, ať se to zdá sebenepředstavitelnější. Stejně jako nás k sobě země táhne jako magnet, my přitahujeme všechno, o co si říkáme. Kdykoli nad něčím přemýšlíme, věnujeme tomu určitou energii. Právě energie a pocit, který z něčeho máme, je jazykem oné síly. To znamená, že pokud na tomhle světě budete chodit s určitým pocitovým nastavením, budete dostávat stejné.
Pokud tedy vstaneš levou nohou, něco málo nevyjde hned po ránu a ty se jednoduše vytočíš a říkáš si: "Tak co se ještě dneska posere?!", táhneš k sobě další události, které tě budou držet v téhle náladě. Je úplně jedno, jestli je chceš nebo ne, jsi na stejné úrovni. Pokud si představíš něco negativního, co se ti může stát, jako kartičku pexesa, staneš se tím, že se vztekáš a nesnášíš celej svět, kartičkou, která k ní pasuje, a tak nebude trvat dlouho a vesmír vás spojí.

Pozitvní je, že to stejně funguje i na druhou stranu. Stejně snadno se můžeš stát kartičkou, která sedí k úspěchu, radosti nebo třeba lásce. Chce to jen trochu cviku. Nemůžu slíbit, že se ty nepříjemný věci přestanou dít, ale s trochou cviku dovedeš zastavit příšernej den už na začátku místo aby se to s tebou táhlo celý týden. Pokud se naučíš přistupovat ke svému životu s radostí a láskou, čeká tě odměna ve formě událostí, které tě v takových pocitech budou utvrzovat. Přitahování událostí, které sedí k tvému momentálnímu psychickému stavu, se říká Pravidlo přitažlivosti nebo Tajemství.
Každý, kdo se snaží podle této filosofie žít, to bude vysvětlovat trochu jinak. Není to tak, že by jeden měl pravdu a druhý ne. Jak už jsem řekla, pravidlo přitažlivosti je o pocitech, je to něco, co nemáš pochopit, ale spíš o tom přesvědčit své podvědomí. Pro různé lidi je tak pravdivé trochu jiné vysvětlení. Někdo to vidí jako pexeso, někdo to vysvětluje na kvantové fyzice a někdo v tom dokonce nachází Boha. V následující sérii článků se vám pokusím vysvětlit, jak vidím pravidlo přitažlivosti já, a představím vám několik učitelů, kteří mě inspirují a pomáhají mi pochopit, co se to tu vlastně děje.

Pokud je tohle poprvé, kdy slyšíš o Tajemství nebo o něm skoro nevíš, Doporučuji film Tajemství, odkaz sem vložím. Je to asi nejpřístupnější vyysvětlení, o co se vlastně jedná, byť neobsahuje (alespoň pro mě to nestačilo) návod, jak Tajemství využívat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Victoria Victoria | Web | 18. září 2016 v 15:10 | Reagovat

S tímto naprosto souhlasím, i když na ten osud, na rozdíl od tebe, přece jen trochu věřím. Příklad je třeba moje sestra. Po dvou letech na vysoké ji vyhodili, protože neudělala jakýsi předmět. Ale zase tam našla lásku svého života a teď se pokoušejí o miminko :-). Nebo třeba nějaká těžká životní situace... ne všechno můžeme řídit sami. Ten osud si s námi stejně tak trochu zahrává.

Ale s tou energií souhlasím. Prostě přitahujeme to, na co myslíme. Knihu Tajemství moc nemusím (film jsem neviděla), přijde mi dost komereční. Mnohem víc se mi líbila knížka Cesta pokojného bojovníka a Ten, který si všímal. Také doporučuji zkouknout nějaké video Ralpha Smarta, který o tom naprosto úžasně mluví. Opravdu doporučuji :-).

Jinak, moc díky za milý komentář. Snažím se, opravdu se snažím myslet pozitivněji, ale je to těžší, než se zdá. Uvidíme, jaká budu za rok :-D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama