Poslušně hlásím, že jsem v pikaču

17. června 2016 v 20:09 | Blondie |  Jakýs deník
Ve snaze nebýt sprostá nahrazuji všeříkající slovo pokémonem, ale vy to pochopíte, věřím vám. Možná to vypadalo, že jsem mrtvá nebo že jsem totálně nudně nekreativní osoba, ale pravda je taková, že zvládám obojí najednou. Jedním slovem, zkouškuju, poprvý pořádně. Zimní zkouškové bylo oproti tomuhle šílenství opravdu neskutečně jednoduché, pokud si tedy masochicky neužíváte opakované: "tak přijďte příště".
Myslím ale, že mi tato situace dává víc, než bere. Mimo to, že si člověk začíná zvykat, že říká totální pikačoviny elitám v oboru, zjišťuje, že vlastně vydrží všechno, pokud je tedy ten šťastnější. Konečně mám pocit, že jsem si každou z toho málo zdolaných zkoušek opravdu zasloužila, což se mi svým způsobem líbí, protože mi to dává pocit, že vím, co se svým životem dělám. Právě v situacích, jako je tahle, kdy se musíme pořád dokola vypořádávat s nezdarem a odmítnutím, máme šanci zjistit, jakým člověkem jsme, protože možnosti jsou jen dvě. Můžete někam zalézt, brečet nad tím, jak je to v pikaču, a vzdát to nebo do sebe hodit další kafe s přesvědčením, že nás tohle prostě nepoloží, že to není konec, protože konec určujeme my sami.
S láskou sama k sobě si uvědomuju, že jsem ten druhý člověk. Chodím spát ve 4 hodiny ráno, beru snad všechny podpůrný látky, co jsou legální, včetně tabletového kofeinu a tvrdohlavě si jdu za tím, co ve svém životě chci. Přestože jsem si tímhle článkem chtěla nejprve postěžovat, zdá se, že vám nakonec může přecejen něco přinese. Nedovolte nikomu a ničemu přesvědčit vás, že vaše sny jsou moc velké, že nemáte šanci, že to nejde. Hranice jsou totiž přesně tam, kam si je sami nastavíte. A nezapomínejte se usmívat :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Victoria Victoria | Web | 28. června 2016 v 9:32 | Reagovat

Musím říct, že tě vážně obdivuji, jak cílevědomě si jdeš za tím, co chceš.
Já tenhle rok byla v háji úplně ze všeho a kolikrát jsem si kladla otázku, jaký má můj život smysl.
Doufám, že se taky naučím takovému pozitivnímu přístupu. Musí to být osvobozující. A držím palce o zkouškovém! :-)

2 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 16. července 2017 v 11:19 | Reagovat

Také se teď hodně peru se školou... prázdniny nabité za mez prasknutí a mysl přelétá od myšlenky k myšlence, dokud neimploduje a nepromění se v černou díru základních potřeb. Jíst, i když člověk nechce, protože je mu zle, spát, i když člověk nechce, protože je to "ztráta času", a třeštit oči na stohy poznámek, které se má naučit.
A já se je naučím. Protože chci všechno znát. Strašně moc.

3 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 16. července 2017 v 11:19 | Reagovat

Doufám, že letošní zkouškové jsi zvládla. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama