Leden 2016

Co je s Blondie?

20. ledna 2016 v 23:22 | Blondie |  Jakýs deník
Tak vás zajímá, jak to celé dopadlo. Nejprve chci poděkovat, té podpory si moc vážím. Dopadlo to dobře, možná spíš skvěle. Po prvotním uklouznutí a nepříjemných pocitech spojených s definitivním koncem, jsem si po dlouhé době dovolila ochutnat svobodu. Zatím si ji nijak moc neužívám, protože mám právě svoje první zkouškové. To pro mě znamená snahu nacpat deset hodin spánku a dalších deset prokrastinace do svého studijního plánu. Zatím mám za sebou 2 zápočty a 2 zkoušky. Zápočty bohudík úspěšně, zkouška z latiny zatím nedopadla, dle mých očekávání, takže ji hodlám opakovat, a na výsledek poslední zkoušky, kterou jsem dělala dnes, zatím čekám.
Omlouvám se za neaktivitu, ale v současné době nejsem schopná se pořádně soustředit na články, takže se vám ozvu asi v polovině února, až to, doufejme, budu mít celý za sebou. Svá předsevzetí dodržuju, jak nejlíp dovedu. Hned v prvním týdnu v lednu jsem se od bývalého přítele odstěhovala, což k mé radosti proběhlo relativně v klidu a bez zbytečných výčitek. Co se lidí týče, zatím není úplně příležitost se socializovat, protože většinu času trávím doma snahou narvat si něco málo do hlavy. Přesto jsem si dnes v Praze užila skvělý oběd s kamarády, za což jsem moc ráda, protože je vždycky ráda vidím.
A teď k poslednímu předsevzetí. Zatím relativně úspěšně odolávám horám čokolády a učím se jógu. Na čtení si zatím dávám čas, protože momentálně mám čtení až nad hlavu. Každopádně si chci hned po zkouškách koupit nějakou dobrou knihu, takže kdybyste pro mě měli nějaký návrh, podělte se prosím v komentářích.

Novoroční předsevzetí

2. ledna 2016 v 21:49 | Blondie |  Střípky duše
Rok 2016 je pro mě definitivní změnou i tečkou za vším, čím jsem kdy byla. Ukončila jsem vztah trvající 4 roky, stěhuju se na kolej, který jsem se vždycky bála. Rozhodla jsem se dát si konečně šanci. Jen sama sobě. Asi to dělám pozdě, přesto věřím, že je pro mě rok 2016 novým začátkem, šancí být člověkem, kterým jsem vždycky chtěla být. K tomu samozřejmě patří pár rozhodnutí, která by mi měla pomoci.

1. Rozejít se a neuchýlit se k nenávisti a nadávkám.
Příští týden musím strávit v jednom bytě s ex. Rozešla jsem se já, kvůli věcem, které jemu nepřišly důležité, ale pro mě jsou zcela zásadní. Jsem naprosto smířená s obviňováním, nadávkami i přemlouváním, přesto od sebe chci stoický klid, rozhodnost a slušnost. Tohle předsevzetí je pro mě více než klíčové, bez jeho splnění zůstanu tam, kde jsem byla doteď a kde mi to nevyhovovalo.

2. Být více mezi lidmi
Přestože jsem se poprvé ve svém životě naučila komunikovat s úplně cizími lidmi a čas od času jsem s nimi i venku, polovinu nabídek stejně odmítnu, protože se mi nechce. V novém roce chci tedy více využívat příležitostí, které dostanu.

3. Lépe jíst, začít běhat, znovu začít číst, snažit se intelektuálně rozvíjet
Tato předsevzetí jsem spojila, protože se v podstatě jedná o totéž. Chci se více věnovat sama sobě. Už není nikdo, s kým bych měla trávit čas a kvůli komu bych měla vymýšlet společná jídla. Těším se, že získaný čas využiju co možná nejproduktivněji.

No, to je asi všechno. Víc toho nevymyslím. Navíc věřím, že méně bodů se lépe plní. Dejte mi vědět v komentářích, jaká jsou vaše předsevzetí a co od nového roku očekáváte.

Odpouštím ti

2. ledna 2016 v 21:39 | Blondie |  Drabble
Odpouštím ti. Chci ti to říct, až tě uvidím. Už víš, že s tebou nepůjdu dál. Byly to roky, které neměly uběhnout a překážky, které neměly být překonány. Nenáviděla jsem tě, ale milovala víc. Slepá a naivní. Zlobíš se, obviňuješ. To nevadí. Nezlobím se. Nechci se dál ničit naivitou... ani nenávistí. Půjdu dál, budu sama sebou, dosáhnu na svoje sny. Měl bys udělat to samé. Věřím, že naše cesty se rozešly už dávno. Věřím, že už jsme to dlouho nebyli my. Spousta hádek, nadávek, slz a vlastně ani nedokážeme říct proč. Nikdo tě nevymaže, nikdo nebude jako ty. Přesto sbohem.